+420 774 802 824 PO - PÁ 8:00 - 18:00
|
login Přihlásit se

Zůstanete v davu čekajícím na resistenci i posledních původců nemocí?

Antibiotika dokáží zabít přibližně půl tuctu různých chorobných organismů, koloidní stříbro je schopno zničit až 650 druhů, a to bez negativní reakce organismu, jelikož je téměř netoxické.“ Dr. Harry Margraf ze St. Luis, průkopnický výzkumník v oblasti stříbra, dále poznamenal: „Stříbro je tím nejuniverzálnějším prostředkem proti bakteriím, který máme k dispozici.“

Koncentrace koloidního stříbra je udávána v ppm, tj. parts per million, neboli počet částic stříbra na jeden milion částic vody.

Aby byl účinek koloidního stříbra co nejefektivnější, je nezbytně nutné doplňovat dostatek tekutin. Doporučený pitný režim 3 – 4 dcl vody na 10 kg tělesné hmotnosti popíjet malými doušky po celý den, maximálně však do 19 hodin večer. Zabrání se tím přetížení jater a pocitům zaplavení organismu toxiny, tzn. reakce, která se projevuje podobně jako lehká chřipka, kdy někteří lidé pociťují slabé bolesti hlavy a zvýšenou teplotu. Tento stav je způsoben velkým množstvím umírajících patogenů, které jsou vyplavovány z těla. Organismus může reagovat i slabým průjmem. Voda pomáhá rychleji vyplavit tyto toxiny z těla a tím zabraňuje jejich hromadění. Každý jedinec pociťuje toto "toxické zaplavení" jiným způsobem. Někteří lidé dokonce nezaznamenají žádnou změnu.

Od 01. 01. 2010 platí v celé Evropské unii zákaz používání koloidního stříbra pro vnitřní použití.

Koloidní stříbro může být užíváno zevně, nastříkáním nezředěného roztoku přímo na postižená místa, potíráním pomocí namočeného vatového tampónu nebo nanesením Argentum gelu, přípravku s antimikrobiální látkou, který slouží k rychlému zklidnění pokožky a její regeneraci.

Možnosti aplikace koloidního stříbra:

Akné: Ráno a večer před spaním vyčistěte důkladně pokožku a osušte. Naneste koloidní stříbro (postřikem nebo použitím vatového tampónu) přímo na postiženou oblast. Nechte uschnout. Dodržujte základní pravidla pro čistou pleť. Pijte dostatečné množství tekutin, zbavte se věcí, které mohou u citlivých pokožek způsobit podráždění (např. avivážní prostředky, agresivní prací prostředky). Umývejte pokožku pouze vlažnou vodou a oplachujte pečlivě vodou studenou. Snažte se nedotýkat pokožky obličeje a ostatních postižených míst rukama. Lze též použít Argentum gel, jako „pleťovou masku“.

Pokožka podrážděná spálením: Aplikujte koloidní stříbro sprejem nebo Argentum gel na postižená místa 2x až 3x denně než příznaky odezní. Poté ošetřete vhodným krémem.

Pokožka podrážděná po bodnutí hmyzem: Aplikujte koloidní stříbro sprejem nebo Argentum gel na postižená místa 2x až 3x denně než příznaky odezní. Poté ošetřete vhodným krémem.

Pokožka podrážděná po holení a depilaci: Aplikujte koloidní stříbro sprejem nebo Argentum gel na postižená místa 2x až 3x denně než příznaky odezní. Poté ošetřete vhodným krémem.

Pokožka chodidel zasažená plísněmi: Chodidlo řádně umyjte a usušte. Aplikujte koloidní stříbro nástřikem přímo na postiženou oblast a nechte uschnout. Lze kombinovat i s Argentum gelem.

Výplach úst: Pro snížení kyselosti nebo k odstranění zápachu ústní dutiny podržte 30 ml koloidního stříbra několik minut v ústech a poté vyplivněte.

Bradavice: Aplikujte přímo na bradavici, přelepte náplastí. Tuto proceduru opakujte do úplného zmizení bradavice. Ujistěte se, že chodidla jsou suchá, bradavicím se nejlépe daří v teplém a vlhkém prostředí.

Obuv, ponožky, ručníky, plenky: Koloidní stříbro lze také aplikovat sprejem přímo na ponožky, ručníky a do obuvi pro odstranění zápachu a na dětské pleny k předejití tvorby opruzenin.

Domácí zvířata a ptáci: Aplikujte koloidní stříbro k odčervení zvířat nebo jako postřik celého zvířete/ptáka, postřik krmení/zobání, postřik pelechu, hnízda nebo klece. Nebo aplikujte Argentum veterinary gel, kosmetický veterinární přípravek s antimikrobiální látkou, který rychle zklidňuje kůži, působí proti svědění a účinně urychluje proces regenerace. Je určen zejména pro psy, kočky, koně, ptáky a plazy na lokální dermatitidy různého původu, ošetření drobných poranění a ran, poštípání hmyzem, klíštětem, při bolesti kloubů a zánětu šlach a všude tam, kde je zapotřebí hloubkově likvidovat bakterie.

Domácí rostliny: Aplikujte koloidní stříbro postřikem na rostlinu, zejména na místa zasažená chorobami a plísněmi nebo postřikem půdy. Přidáním několika kapek do vody s řezanými květinami prodloužíte jejich svěžest.